Lista aktualności Lista aktualności

XXVI Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników RDLP w Toruniu

Leśnicy z Solca Kujawskiego na podium w zmaganiach strzeleckich.

W dniu 18 września 2018r., na strzelnicy myśliwskiej im. Jana Wendy należącej do Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu, odbyły się XXVI Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Zawody przeprowadzono w pełnym wieloboju myśliwskim zgodnie z prawidłami PZŁ. Do turnieju przystąpiły 22 drużyny z 19 nadleśnictw. Do zdobycia oprócz głównego trofeum czyli pucharu dyrektora, były puchary przechodnie ufundowane przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Różanna dla najlepszego zawodnika na osi myśliwskiej oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola dla najlepszego zawodnika na kręgu. Ponadto zawodnicy indywidualnie rywalizowali w klasyfikacji ogólnej oraz o trzy najlepsze miejsca w konkurencjach kulowych i śrutowych. Jak co roku w zawodach udział wzięli Nadleśniczowie, walcząc o Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu - tym razem w konkurencji krąg myśliwski.

Po ciężkim i długotrwałym boju, puchar Dyrektora RDLP w Toruniu  wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Solec Kujawski I w składzie: Jakub Siedlecki, Mirosław Kokociński i Jan Fiderewicz, broniąc przy okazji tytuł „mistrza” z roku ubiegłego, oraz gromiąc pozostałe drużyny znaczną przewagą zdobytych punktów 1226, drugie miejsce zajęła drużyna z Nadleśnictwa Jamy w składzie: Tomasz Zielaskiewicz, Kamil Węgielewski i Kamil Gąsiorowski uzyskując 1180 punktów. Na trzecim miejscu podium stanęli panowie: Maciej Piątkowski, Wojciech Zomkowski i Krzysztof Krupa z Nadleśnictwa Trzebciny z wynikiem 1169 pkt.

Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji ogólnej został  Kamil Węgielewski z Nadleśnictwa Jamy uzyskując 462/500 punktów, drugie miejsce zajął Zbyszko Montowski z Nadleśnictwa Różanna z wynikiem 444/500 punktów, a trzecie z wynikiem 436/500 punktów przypadło Mariuszowi  Zielińskiemu  z Nadleśnictwa Włocławek.

Puchar Dyrektora RDLP w Toruniu dla najlepszego nadleśniczego na „kręgu myśliwskim” ponownie wywalczył Jakub Siedlecki z Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Konkurencję śrutową wygrał Kamil Węgielewski z wynikiem 285/300, drugi uplasował się Zbyszko Montowski z wynikiem 270/300, a trzecie miejsce zajął Jan Fiderewicz zdobywając 265/300 punktów.

Konkurencję kulową wygrał Hubert Codrow na Nadleśnictwa Lutówko uzyskując 179/200 punktów, tuż za nim był Kamil Gąsiorowski z Nadleśnictwa Jamy z wynikiem 178/200 punków, a trzeci był Kamil Węgielewski z wynikiem 177/200.

Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Tuchola po zaciętym barażu z kolegami Mirosławem Kokocińskim z Solca Kujawskiego i Grzegorzem Sarzyńskim z Dąbrowy,  zdobył ponownie Zbyszko Montowski, broniąc tytułu najlepszego zawodnika na kręgu myśliwskim z roku poprzedniego.

Podobnie wyglądała walka o najlepszego zawodnika na osi myśliwskiej, gdzie również po zaciętym barażu tytuł ten obronił Jan Fiderewicz z Nadleśnictwa Solec Kujawski pokonując najlepszego w tym dniu w klasyfikacji ogólnej Kamila Węgielewskiego z Nadleśnictwa Jamy.

Najlepszą zawodniczką w konkurencji Dian okazała się Marysia Oset z Nadleśnictwa Szubin z wynikiem 401/500 pokonując Dagmarę Sikorę z Nadleśnictwa Żołędowo, która uzyskała 175/500 punktów.

Puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczali dyrektorzy Bartosz Michał Bazela Dyrektor RDLP w Toruniu oraz Mariusz Woźniak Dyrektor CSSLP w Plaskoszu.