Lista aktualności Lista aktualności

XXVI Mistrzostwa w Biegu na orientację

6 października 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbyły się XXVI Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację.

W dniu 6 października 2019 r. już po raz piąty na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbyły się zawody w ramach  Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację (XXVI edycja), których organizatorem był Międzyszkolny Klub Sportowy "SKARMAT" przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Na Skarpie" w Toruniu a współorganizatorami: Polski Związek Orientacji Sportowej, Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Orientacji Sportowej oraz Nadleśnictwo Solec Kujawski.

Swój udział zgłosiło ok. 100. zawodników, którzy rywalizowali w 24. kategoriach. Najkrótsza trasa liczyła około 3 km, najdłuższa ponad 8 km. Jak zwykle zadaniem uczestników było pokonanie dystansu w jak najkrótszym czasie i odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych rozmieszczonych w terenie, które zostały wskazane na mapie.

Zawsze na szczególne uznanie zasługują najmłodsi uczestnicy, którzy dzielnie poradzili sobie w pracy z mapą  w terenie. Zawodnicy startujący  w poszczególnych  kategoriach, mieli do zaliczenia trasy o zróżnicowanym przebiegu i dystansie. Teren przebiegu tras był bardzo ciekawy pod względem mikrorzeźby, a zarazem dobrze przebieżny.

Mapa obszaru wszystkich konkurencji

Mapa przykładowej trasy w kategorii M20/21 

Całe wydarzenie przebiegło w doskonałych warunkach pogodowych i znakomitych nastrojach. Wspaniała atmosfera i profesjonalna organizacja po raz kolejny dowiodły, że XXVI MPiK w Biegu na Orientację okazały się bardzo udanym wydarzeniem sportowym. Zielony Sport to jest to !

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia na następnych zawodach !

Więcej informacji o biegu na orientację: www.skarmat.pl

Wyniki