Lista aktualności Lista aktualności

ŚWIĘTO LASU - WAŻNY DZIEŃ DLA KAŻDEGO LEŚNIKA

30 WRZEŚNIA 2019 R. LEŚNICY KUJAWSKO-POMORSCY OBCHODZILI DOROCZNE ŚWIĘTO LASU W SWOIM REGIONIE.

Tradycja święta współcześnie sięga roku 1933. Dni Lasu to największe święto lasów i leśników. Obchodzone jest od 1933 r. Z inicjatywą zorganizowania na terenie całego kraju stałego święta lasu wystąpiło w roku 1933 Prezydium Zarządu Głównego Związku Leśników Polskich. Ustalono, że święto, nazywane w różnych latach Świętem Lasu bądź Dniem Lasu, będzie organizowane co roku w ostatnią sobotę kwietnia. 

Następnie zaproponowano, aby była to pierwsza niedziela maja. W końcu ze względów praktycznych (koniec zalesień) przeniesiono święto na pierwszą niedzielę czerwca. Niektóre kalendarze wskazują także na 2 czerwca.

Relacja z Regionalnych (RDLP Toruń) obchodów Święta Lasu 2019

Główne obchody tegorocznego Święta Lasu odbyły się 29 maja (środa) w Łochowie, pod patronatem Prezydenta RP i były połączone z 95. rocznicą powołania do życia Lasów Państwowych. 

Relacja z Ogólnopolskich (DGLP Warszawa) obchodów Święta Lasu 2019

Polscy leśnicy już od lat 20-tych ubiegłego stulecia obchodzą tradycyjne Święto Lasu, będące ukoronowaniem pomyślnie zakończonej wiosennej akcji sadzenia lasu. W tym roku również posadziliśmy kolejne, nowe lasy, aby służyły przyszłym pokoleniom. Jednak w tym, jak i w poprzednim roku musieliśmy posadzić dużo więcej lasu, ponieważ odnawialiśmy lasy po klęsce nawałnicy z 2017 roku.