Lista aktualności Lista aktualności

Nasi leśnicy na Festynie "Policja i Przyjaciele"

Spośród wielu służb do udziału w przedsięwzięciu, zaproszeni zostali również leśnicy. Na festynie stawili się wspólnie leśnicy z Nadleśnictwa Gołąbki, Nadleśnictwa Solec Kujawski oraz Nadleśnictwa Tuchola.

W niedzielę 28 maja 2017 r. o godz. 15.00 na rynku w Żninie, odbył się Festyn "Policja i Przyjaciele". Współorganizatorami festynu byli: Komenda Powiatowa Policji w Żninie i Żniński Dom Kultury.

Na festynie swoje stoiska zaprezentowali między innymi: Pałuckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku, PKP Polskie Linie Kolejowe Straż Ochrony Kolei oraz Straż Pożarna.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali również: Środowiskowy Dom Samopomocy w Barcinie, leśnicy oraz wiele innych lokalnych społeczności. 

Zaczęło się uroczyście, od wystąpienia Komendanta Powiatowego Policji w Żninie, który zaprosił wszytkich do wspólnej zabawy i oficjalnie otworzył festyn. Atrakcją festynu był pokaz pościgu policyjnego. Był również czas na rozmowy o policyjnej służbie, zabawę z psem i pamiątkowe zdjęcie. Mundurowi przygotowali dla wszystkich uczestników zabawy wiele atrakcji.

Nasi koledzy ze Straży Leśnej, którzy na co dzień współpracują z Policją na równi prezentowali się wśród funkcjonariuszy służb mundurowych. Na wspólnym stoisku, pod szyldem Nadleśnictwa Solec Kujawski służyli informacją zainteresowanym gościom. 

Tekst: Adrian Pietrzak