Lista aktualności Lista aktualności

Akcja "Jedno dziecko - Jedno drzewo".

Rodzice dzieci urodzonych w 2019 roku z terenu gminy Solec Kujawski i najbliższej okolicy, będą mogli posadzić pamiątkowe drzewko. Sadzenie zaplanowane jest na dni 4 i 5 października 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski.

Posadzenie drzewa z okazji narodzin dziecka to przysłowiowy kamień milowy w życiu wielu ludzi, podobnie jak małżeństwo czy budowa domu. Nie każdy ma miejsce, by takie drzewo posadzić. Dlatego leśnicy z Nadleśnictwa Solec Kujawski zapraszają chętnych rodziców do udziału w akcji, by spełnić to marzenie. Sadzenie drzewa ma wymiar symboliczny. Każde z posadzonych drzew symbolizuje narodzone dziecko, nowe życie, witalność, pokazuje siłę natury, odrodzenie się świata na nowo. Posadzenie choćby jednego drzewa dzisiaj daje nadzieję na dobrą i zdrową przyszłość dla następnych pokoleń.

Na terenie nadleśnictwa chętni, którym w 2019 roku rodzina powiększyła się o noworodka, będą mogli zasadzić swoje drzewko. Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” posadzą dla swojego potomka dąb lub lipę. Leśnicy wybrali takie drzewa nie bez powodu. To gatunki długowieczne. Poza tym pięknie kwitną i uwielbiają je owady zapylające (przede wszystkim pszczoły). Rodzice mogą w przyszłości opowiadać dorastającym dzieciom skąd bierze się miód, oraz jak ważne i pożyteczne są zapylacze.

Szczegóły i regulamin akcji tutaj: Regulamin

Liczba miejsc jest ograniczona, ze względu na powierzchnię przeznaczoną do sadzenia oraz wymagania drzew względem siedliska. Każde drzewo musi mieć miejsce, by móc urosnąć. Mając na uwadze to, że rodzice będą chcieli odwiedzać i pokazywać drzewa swoim pociechom, wyznaczyliśmy teren łatwo dostępny, który będzie stanowił aleję symbolicznych drzew.

Każdy rodzic lub opiekun będzie mógł tu przychodzić z dzieckiem, by wspólnie podziwiać, podlewać i pielęgnować swoje drzewo. Każde drzewko będzie opatrzone dedykowaną tabliczką upamiętniającą to wydarzenie z imieniem i datą urodzin swojej pociechy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 27 września 2019 roku!

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej oraz skutecznie doręczyć go do siedziby nadleśnictwa osobiście / poprzez pocztę tradycyjną na adres Nadleśnictwo Solec Kujawski ul. Leśna 64, 86-050 Solec Kujawski lub elektroniczną: solec-kujawski@torun.lasy.gov.pl.

Zapraszamy serdecznie!!!

Formularz zgłoszeniowy + klauzula

Plakat informacyjny