Lista aktualności Lista aktualności

"Jeżyk" - III Bieg najeżony przeszkodami

8 września 2019 r. na terenie Nadleśnictwa Solec Kujawski odbył się III Bieg Najeżony Przeszkodami „Jeżyk”.

"Jeżyk" - Bieg Najeżony Przeszkodami to bieg crossowy (tereny leśne, podmokłe, trawers, naturalne i przygotowane przeszkody) na dystansie 5 km. Bieg odbył się w niedzielne popołudnie (8 września 2019 r.) na terenie Leśnictw: Miejskie i Łażyn. 

O godzinie 11.00, w miejscu startu tj. na polanie leśnej, przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Solec Kujawski rozpoczął się odbiór pakietów startowych. Sam bieg rozpoczął się o godz. 13.00. 

W biegu uczestniczyło 223 biegaczy i biegaczek, oczywiście z udziałem przedstawicieli Nadleśnictwa Solec Kujawski (Joanny Jasiak). Zawodnicy rywalizowali w biegu o charakterze crossu, na trasie która przebiegała przez tereny leśne Nadleśnictwa Solec Kujawski. Na swej drodze uczestnicy mieli do pokonania masę przeszkód (naturalnych i specjalnie na tą okazję przygotowanych), przedzierając się przez tereny podmokłe oraz liczne nierówności. Dystans, jaki mieli do pokonania wynosił 5 km.

Organizatorem imprezy był OSiR Solec Kujawski, przy udziale Nadleśnictwa Solec Kujawski, MUKS „Start” Solec Kujawski, oraz portalu frit.pl. 

Więcej szczegółów o biegu, podsumowanie oraz wyniki